fbpx

Skolotāju diena

Starptautiskā skolotāju diena jeb Pasaules skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā

Starptautiskā skolotāju diena jeb Pasaules skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Tāpat kā Latvijā, arī Baltkrievijā, Ukrainā, Ungārijā un Kazahstānā šī diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā.

Citviet pasaulē šī diena tiek atzīmēta citos mēnešos un datumos. Tas, ka liela daļa pasaules valstu šo dienu svin citos datumos, ir izskaidrojams ar faktu, ka daudzas valstis to svin par godu kādai vietējai un ievērojamai personai, piemēram, Argentīnā to svin 11. septembrī, kas ir Domingo Faustīno Sarmiento nāves diena. D. F. Sarmiento bija Argentīnas aktīvists, intelektuālis, rakstnieks, valstsvīrs un septītais valsts prezidents.

20 pasaules valstis – Armēnija, Azerbaidžāna, Bulgārija, Kanāda, Igaunija, Vācija, Lietuva, Maķedonija, Maldīvija, Maurīcija, Moldova, Nīderlande, Pakistāna, Filipīnas, Kuveita, Katara, Rumānija, Krievija, Serbija, Lielbritānija – to svin tieši 5. oktobrī.